Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sulama sistemi
14-01-2012, Saat: 08:49 PM, (Son Düzenleme: 14-01-2012, Saat: 08:57 PM, Düzenleyen: aydın.)
Rainbow  sulama sistemi
26835d1196363186-dsc01033.jpg

kudret hocam bir sorum var

burada damlama borusu en son tekrar pompanın çıkış yerine T ile bağlıyor myuz? yoksa kör tıpa takıp sistemi sonlandırıyor muyuz?

Dün gece çamaşır makinasının su motorunu yaptım. muhteşem su basıyordu. Smile
Ara
14-01-2012, Saat: 11:29 PM,
RE: sulama sistemi
Sevgili aydın, damlama borusunun sonunu tekrar pompaya bağlamaya gerek yok, bir kör tapa ile sonlandıra bilirsiniz. Ancak pompanız büyük sisteminiz küçükse damlama borusundan istenenden fazla su gelebilir buda bitkinin kökünü rahatsız edebilir ve belkide istenmiyen arızalara sebep olabilir. Pompanın basıcını düşürmek dolayısı ile damlama borusundan normal miktarda su akmasını sağlamak için ya damlama borusunun sonundan veya pompa tarafından bir by-pas yaparak basıncı ayarlamakta fayda vardır, kolaygelsin.
Ara
15-01-2012, Saat: 05:06 AM,
Sağolun hocam. Ben akvaryum serumundan sulama borusu düşünüyorum fakat bu kez de drip yerleştirip ayarlı su basmam olmayacak. O yüzden galiba 16 ve ya 20 mm'lik sulama hortumu temin etmeyi düşünüyorum.

Sulama borusunun yerine balkonuma acaba şöyle 8'li preperatlar işe yarar mı? direkt motora bağlasam.
http://www.magicplant.net/otomatik-damla-sulama-sistemleri/1004-8-li-damlatici-set-.html
Ara
15-01-2012, Saat: 11:19 AM,
Sevgili aydın güzel bir aparat, ayrı ayrı saksılarda yapılan çalışma için pratik bir çözüm, ancak gerçekten bu aparata ihtiyacınız varmı onun kararını siz vereceksiniz. Bu sistem büyük motor kullanıldığında yapılması gereken by-pas sistemine çözüm olmaz.
Ara
16-01-2012, Saat: 08:07 PM, (Son Düzenleme: 16-01-2012, Saat: 08:07 PM, Düzenleyen: aydın.)
bakalım hocam sınavlarım 29 nisana bitiyor.(derslerle meşgulüm) ama ondan önce malzemeleri tamamen denkleştireceğim. daha fabrikaya gidip perlit alacam. damlama aparatlarını(drip, sulama hortumu vs. ) en uygun nerelerden alabileceğime bakacağım. tahtakalede varmıdır bilemiyorum... yardımlarınızı eksik etmediğiniz için teşekkürler...
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi